Home · psychoterapia · Jak wyszukać psychoterapeutę dla dzieci psychoterapeuta warszawa

Jak wyszukać psychoterapeutę dla dzieci

Psychoterapia to wyrażenie, którego obawia się każdy młodociany. Mało kiedy młoda osoba trafia do eksperta z osobistej woli. Logicznym jest, że właśnie to wzmaga negatywne podejście do leczenia. młody człowiek trafia do specjalisty, ponieważ jego rodzic, pedagog czy sędzia odkrył, że potrzebna jest pomoc. Owy nacisk rodzi opór, co jest oczywiste, w końcu młodzież ma zapęd do buntu.

psychoterapia warszawa

Sprawę pogarsza zasada, że młode osoby nie lubią, a czasem nawet nie umieją mówić o sobie. Wizytę w poradni kojarzą jako pogwałcenie ich prawa do prywatności. Specjaliści pracujący z nastolatkami nie mają lekko – często nawet po kilku spotkaniach nikt im nie odpowiada. Terapeuci pracujący z młodymi ludźmi powinni być kształceni pod tym kątem, gdyż w swojej pracy borykają się ze specyficznymi problemami. Potrzebny jest także bardziej naturalny i mniej profesjonalny język. Przecież specjalista nie wykłada czy przesłuchuje. Główne założenie jest takie, aby młody pacjent czuł się swobodnie i obdarzył terapeutę zaufaniem.

Wszyscy młodzi ludzie wysyłani do psychoterapeuty są inni. Jednakże niektóre społeczności mają większą inklinację. Są to między innymi młode osoby, które przejawiają problemy wychowawcze, mają trudności w szkole czy w relacjach z rówieśnikami. To także nastolatki borykające się z objawami zaburzeń, takimi jak ADHD czy stanami lękowymi. Terapeuta leczy młodych ludzi, którzy zachowują się niepokojąco, cierpiącymi osobami i dyskomfort oraz tymi, którzy nie mogą odnaleźć się w swoich relacjach z otoczeniem. Pytanie, jakie należy w tym miejscu zadać, to czy taka terapia rzeczywiście coś daje.

Na pewno, o ile wykonana prawidłowo, przynosi ulgę w cierpieniu. Celem jest poprawa funkcjonowania mojego człowieka w domu, szkole, pośród rówieśników. Dochodzi do sytuacji, że cała rodzina potrzebuje terapii. Takie rozwiązanie może dawać najlepsze rezultaty, gdyż trudności malucha dotykają i rodziców i rodzeństwo. Rozmowa pod okiem specjalisty pozwala na wyrażanie skrywanych obaw i lęków. Prawdziwy profesjonalista potrafi tak pokierować z rozmową, aby uczestnicy opuścili gabinet zadowoleni i zrelaksowani.

04.01.2017. 11:40